ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11933331
*
nr 1193 3331
Spegel
förgylld, 122x53
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 19:29:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/7 18:58:11
1
300 kr
15/7 18:05:44
2
600 kr
16/7 18:59:09
3
600 kr
16/7 18:59:09
2
600 kr (Budbetjänt)
16/7 19:00:45
2
700 kr
16/7 19:14:25
4
700 kr
16/7 19:14:25
2
700 kr (Budbetjänt)
16/7 19:15:56
4
800 kr
16/7 19:19:40
5
900 kr
16/7 19:19:53
4
1.000 kr
16/7 19:21:18
2
1.100 kr
16/7 19:21:23
4
1.200 kr
16/7 19:22:09
2
1.300 kr
16/7 19:22:31
4
1.500 kr
16/7 19:23:54
2
1.500 kr
16/7 19:23:54
4
1.500 kr (Budbetjänt)
16/7 19:24:10
2
1.600 kr
16/7 19:24:30
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1193 3331
Spegel
förgylld, 122x53
Kondition: skadad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/7 18:58:11 | 1 | 300 kr |
15/7 18:05:44 | 2 | 600 kr |
16/7 18:59:09 | 3 | 600 kr |
16/7 18:59:09 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
16/7 19:00:45 | 2 | 700 kr |
16/7 19:14:25 | 4 | 700 kr |
16/7 19:14:25 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
16/7 19:15:56 | 4 | 800 kr |
16/7 19:19:40 | 5 | 900 kr |
16/7 19:19:53 | 4 | 1.000 kr |
16/7 19:21:18 | 2 | 1.100 kr |
16/7 19:21:23 | 4 | 1.200 kr |
16/7 19:22:09 | 2 | 1.300 kr |
16/7 19:22:31 | 4 | 1.500 kr |
16/7 19:23:54 | 2 | 1.500 kr |
16/7 19:23:54 | 4 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
16/7 19:24:10 | 2 | 1.600 kr |
16/7 19:24:30 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23